T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
KASTAMONU - CİDE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Haberler  KÜÇÜKLERİMİZİN BÜYÜK BAŞARISI
KÜÇÜKLERİMİZİN BÜYÜK BAŞARISI Yayın tarihi: 18.07.2012 - 15:16 - Görüntülenme Sayısı: 1655

Cide Çocuk Korosu Ankara´yı salladı.

 

Ankara’da düzenlenen 17.Türkiye Korolar Şenliğine Kastamonu’dan katılan Cide Halk Eğitim Merkezi Rıfat Ilgaz Çocuk Korosu ‘‘Sololu Yapıt Yorumlamada Başarı Ödülü’’ ve ‘‘Taner Solukçu Özendirme Ödülü’’ nü alarak döndüler. 

        Bu sene 97 koronun kabul edildiği şenliğe Cide Halk Eğitim Merkezi Rıfat Ilgaz Çocuk Korosu  Müzik Öğretmeni, Koro Şefi Muharrem Baz yönetiminde 83öğrenci ile katıldı.

        Tamamen dolu olan konser salonunda koro elemanlarından Eylül Saygın’ın piyano ile çaldığı  Hababam Sınıfı Müziği ile  koro yerini aldı. Konserin ilk parçası piyano eşliğiyle başladı.

 Değerlendirme kurulunu ve seyircileri ağlattılar

    Tek sesli ve çok sesli şarkılardan oluşan repertuar seyirciler tarafından beğeniyle izlendi. Konserin son şarkısı olan Atatürk Çocukları Marşında ise seyircilerin ve değerlendirme kurulunun hemen hemen hepsi gözyaşlarına hakim olamadılar.  Konser bitiminde koroya çok büyük bir ilgi vardı tebrikleri kabul eden koro Kastamonu’yu başarılı bir şekilde temsil etmenin gururunu yaşadı.

      İki ödül alan nadir korolardan biri olan Cide HEM Rıfat Ilgaz Çocuk Korosu büyük bir başarıya imza attı.

       Cideli Şair ve Yazar Rıfat Ilgaz adını taşıyan Halk Eğitim Merkezine bağlı olarak Müzik Öğretmeni, koro Şefi Muharrem Baz yönetiminde çalışmalarını yürüten Rıfat Ilgaz Çocuk Korosu  İlçedeki Atatürk ve Cumhuriyet İlköğretim Okulları öğrencilerinden oluşmaktadır.

    Şenliğin en kalabalık korolarından biri olan Cide HEM Rıfat Ilgaz Çocuk Korosu na Ankara’da Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Nurettin Göktepe, aynı okul öğretmenlerinden Murat Yorum, Ali Bağdatlı, Serya Baz , Atatürk İlköğretim Okulundan İlhami Ergenç ve Handan Dikenoğlu, Cide YİBO’dan Didem Çelik eşlik ettiler.  Ayrıca çocukların Ankarada ki performansını izlemek için velilerde ayrı bir otobüsle Ankara’ya gidip çocuklarının muhteşem konserini izleyip onlara destek oldular ve gururlandılar. 

       Konser Repertuarı;

 -Son Şiirim                                                            Söz: Rıfat ILGAZ

                                                                               Söz Düzenleme: Recai YILMAZ

                                                                                    Müzik: Muharrem BAZ

 

-Sevgili Dünya                                               Söz-Müzik: Gürsan SARAÇ

 

-Cumhuriyet Marşı                                                     Söz: Cumhuriyet İ.O. Öğretmen ve öğrencileri   (Cumhuriyet İ.O. Marşı)                                       Müzik: Muharrem BAZ

                   

-Tik Tak                                                                Söz-Müzik: Yavuz DURAK

-Babaanne                                                             Söz-Müzik: Süleyman Tarman

 

-Atatürk Çocukları                                                Söz-Müzik: Muharrem BAZ

(Atatürk İ.O. Marşı)